Fryzura męska młodzieżowa: Trendy i pomysły na cięcie

Fryzura męska młodzieżowa: Trendy i pomysły na cięcie
Autor Alicja Kalksztejn
Alicja Kalksztejn19.02.2024 | 8 min.

Fryzura męska młodzieżowa to obecnie jeden z najpopularniejszych trendów wśród nastolatków i młodych mężczyzn. Coraz więcej z nich decyduje się na odważne, krótkie i dynamiczne cięcia, które podkreślają ich młody wiek. W artykule przyjrzymy się najmodniejszym propozycjom fryzur męskich dla młodzieży i adolescentów. Znajdziecie tutaj inspiracje do swoich nowych, odjazdowych cięć!

Kluczowe wnioski:
 • Fryzury z krótko ściętymi bokami i dłuższą grzywką to obecnie hit.
 • Modne są odważne, geometryczne cięcia z konturami i przejściami.
 • Wśród młodych panują krótsze fryzury, często zaczesane do góry.
 • Warto postawić na młodzieżowy styl i odpowiednio go podkreślić fryzurą.
 • Nowoczesne cięcia wymagają stylizacji - wax, żele, spreje.

Krótsze fryzury młodzieżowe

Fryzura młodzieżowa to obecnie coraz częściej krótsze i dynamiczne cięcia, które podkreślają młody, energiczny styl. Młodzi mężczyźni nie boją się radykalnych zmian i śmiało stawiają na odważne, krótkie fryzury z konturami, przejściami i geometrycznymi wzorami.

Krótsze cięcia dodają dynamiki, lekkości i wizualnie „odmładzają” twarz, więc cieszą się dużą popularnością wśród adolescentów. Do najmodniejszych obecnie należą fryzury z krótko ściętymi bokami i nieco dłuższą grzywką zaczesaną do góry lub na bok. To propozycja, która idealnie komponuje się z młodym, nowoczesnym stylem.

Ścięte boki i dłuższa grzywka

Tego typu fryzury młodzieńcze charakteryzują się wyraźnym kontrastem między krótko ostrzyżonymi bokami a nieco dłuższą grzywką, która dodaje lekkości i pozwala na zabawę fryzurą.

Z reguły grzywka jest zaczesywana do góry lub układana na bok, co nadaje jej dynamicznego charakteru. To obecnie jedna z najpopularniejszych propozycji wśród nastoletnich chłopców, która świetnie komponuje się z ich stylem.

Trendy w cięciach na włosy krótsze

Wśród młodzieżowych fryzur panują obecnie krótsze cięcia, często z geometrycznymi konturami, przejściami lub asymetrycznie zaczesane. Coraz więcej nastolatków decyduje się na radykalne skrócenie, stawiając na bardzo krótkie włosy ostrzyżone maszynką lub nożyczkami.

Tego typu odważne cięcia wymagają jednak odpowiedniego ukształtowania przez dobrego fryzjera. Wymagają także regularnych wizyt w salonie w celu podtrzymania wyrazistego efektu. Zwłaszcza popularne aktualnie geometryczne wzory z ostrym konturem wymagają systematycznego wycinania.

Im krótsza fryzura, tym większa potrzeba regularnego strzyżenia w celu utrzymania pożądanego efektu.

Krótsze fryzury młodzieżowe dają jednak duże pole do popisu, jeśli chodzi o stylizację. Pozwalają kreatywnie bawić się kształtem za pomocą waxów, żeli, a nawet mocnych lakierów do włosów.

Ulubione produkty do stylizacji

Produkt stylizacyjny Zastosowanie
Wax Modelowanie i rzeźbienie fryzury
Żel Nadawanie połysku i lekkie utrwalanie
Lakier Mocne utrwalanie i ekstremalna stylizacja

W przypadku bardzo krótkich fryzur modelujące woski i żele pozwalają „bawić się” kształtem włosów, zmieniając ich ułożenie i kierunek wzrostu. Z kolei mocno utrwalające lakiery to propozycja dla osób lubiących radykalne, odważne stylizacje.

Czytaj więcej:Garnitury z lat 20, 30 i 80: Powrót do klasyki w nowoczesnej odsłonie

Pomysły na ścięcie włosów krótko

Decydując się na radykalne skrócenie włosów w młodzieżowym stylu, warto wybrać cięcie, które odpowiednio podkreśli rysy twarzy. Nie zawsze bardzo krótka, jednolita fryzura będzie pasować.

Dlatego lepiej skonsultować się z fryzjerem i wybrać fryzurę z cięciem dostosowanym do kształtu głowy oraz rysów twarzy. Dobrym rozwiązaniem są te z krótko ściętymi bokami i nieco dłuższą grzywką, którą można dowolnie układać.

 • Fryzury z grzywką pozwalają uzyskać lekki, młodzieżowy efekt.
 • Warto postawić na cięcia z krótkimi bokami i asymetrią.

Innym pomysłem, który świetnie sprawdza się w przypadku młodych mężczyzn są geometryczne wzory z ostrym konturem. Jednak tego typu fryzury wymagają systematycznego podcinania przez fryzjera.

Nowoczesne fryzury z cięciem na bok

Zdjęcie Fryzura męska młodzieżowa: Trendy i pomysły na cięcie

Fryzury młodzieżowe z cięciem na bok to obecnie jeden z najbardziej popularnych trendów. Charakteryzują się one asymetrią – jedna strona głowy jest wyraźnie krótsza od drugiej. Ten efekt można uzyskać na kilka sposobów.

Najprostszym rozwiązaniem jest klasyczne cięcie typu „na jeża”, gdzie włosy z jednej strony są znacznie krótsze i sterczą do góry. Efektownie prezentują się również bardziej wymyślne cięcia z geometrycznymi wzorami tylko po jednej stronie głowy.

Asymetryczne fryzury z cięciem na bok dodają charakteru i podkreślają indywidualny styl.

Innym sposobem na uzyskanie efektu cięcia na bok jest pozornie symetryczna fryzura, gdzie włosy z obu stron są jednakowej długości, ale mocno zaczesane na jedną stronę. Dzięki temu można uzyskać ciekawy, dynamiczny efekt.

Stylizacja na bok

Aby podtrzymać efekt fryzury z cięciem na bok, potrzebne są odpowiednie produkty stylizacyjne. Najlepsze będą tu matowe woski lub żele, które pozwolą „zamrozić” pożądane ułożenie na dłużej.

W przypadku mocno „nastroszonych” fryzur warto sięgnąć po mocno utrwalające lakiery, które pozwolą zachować wyjątkowy kształt nawet przez kilka dni. Dobrze sprawdzą się także suche szampony przeznaczone do włosów krótkich.

Geometryczne fryzury męskie krótkie

Geometryczne wzory ostrzyżone na krótkich włosach tworzą wyjątkowo ciekawy efekt, który przypadnie do gustu zwolennikom odważnych, młodzieżowych fryzur. Tego typu cięcia wymagają jednak sporej odwagi i gotowości na bardzo radykalną metamorfozę.

Najpopularniejsze obecnie geometryczne fryzury męskie to te z krótko ściętymi bokami oraz wzorami (najczęściej trójkątami lub trapezami) wyciętymi na czubku lub z tyłu głowy.

Czasem w geometrycznych fryzurach pojawia się także motyw prążków lub fal biegnących przez środek głowy. Jednak najważniejszym elementem jest tu bardzo wyrazisty kontur cięcia.

Precyzyjne wykonanie

Tego typu fryzury wymagają niezwykle precyzyjnego wykonania, aby geometryczne kształty były idealnie symetryczne i ostre. Ogromne znaczenie ma więc wybór odpowiedniego, doświadczonego fryzjera.

Co więcej, bardzo krótkie cięcia z wyraźnymi krawędziami wymagają częstych wizyt w celu poprawiania geometrycznych wzorów. Inaczej z czasem mogą stracić swój efektowny charakter. Dlatego takie fryzury nie są najlepszym pomysłem dla osób, które nie chcą regularnie odwiedzać salonu fryzjerskiego.

Ostre kontury w młodzieżowych fryzurach

Wyraziste, ostre kontury to obecnie jeden z najważniejszych trendów w młodzieżowych fryzurach męskich. Podkreślenie kształtu fryzury dzięki ostrym przejściom między dłuższymi a krótszymi partiami włosów pozwala uzyskać efektowny, dynamiczny wygląd.

Najczęściej kontury wycinane są przy uszach lub na karku, tworząc specyficzną „ramkę” dla twarzy. Czasami pojawiają się także z tyłu głowy lub na czubku, np. w popularnych ostatnio geometrycznych fryzurach.

Niezależnie od miejsca umiejscowienia, ostre kontury zdecydowanie „ożywiają” fryzurę i sprawiają, że całość nabiera nowoczesnego, dynamicznego charakteru.

Zalety konturów Wady konturów
- dynamika i nowoczesność - konieczność częstych wizyt u fryzjera
- podkreślenie rysów twarzy - nierówne odrosty szybko psują efekt
- możliwość kreatywnej stylizacji - mniejsza wszechstronność fryzury

Kontury w fryzurach młodzieżowych to zdecydowanie propozycja dla odważnych osób, które lubią eksperymentować ze swoim wizerunkiem. Jeśli jednak ktoś nie boi się wyzwań związanych z częstymi wizytami u fryzjera, z pewnością będzie zadowolony z efektu!

Podsumowanie

Fryzury młodzieżowe, czyli młodzieżowe fryzury męskie, to obecnie przede wszystkim krótsze, dynamiczne cięcia z konturami i asymetrią. Coraz więcej nastoletnich chłopców decyduje się na takie odważne metamorfozy. Hitami są zwłaszcza fryzury z krótko ściętymi bokami i dłuższą, roztrzepaną grzywką.

Tego typu fryzury młodzieżowe z grzywką super komponują się ze swobodnym, młodzieżowym stylem. Pasują zarówno do krótszych, jak i dłuższych włosów. Kluczowe jest dynamiczne cięcie i możliwość zabawy fryzurą. Dają pole do popisu przy codziennej stylizacji!

Najczęściej zadawane pytania

Najlepiej postawić na krótsze cięcia z asymetrią, podcinanymi bokami i dłuższą, roztrzepaną grzywką. Takie fryzury świetnie komponują się z młodym, swobodnym stylem.

Modnie wygląda zaczesana do góry grzywka lub ułożona na bok. Można też postawić na lekko roztrzepane, nonszalanckie ułożenie pasm na czole.

Niezastąpione będą tu wax i żele do modelowania. W przypadku mocno nastroszonych fryzur dobrze sprawdzą się również lakiery oraz suche szampony dla krótkich włosów.

Zwłaszcza fryzury z wyraźnymi konturami czy geometrycznymi wzorami wymagają dość częstego, co 3-4 tygodnie, poprawiania u fryzjera. Inaczej stracą swój efektowny charakter.

Choć głównie kojarzą się z młodym stylem, odważniejsze fryzury młodzieżowe mogą pasować także starszym panom. Kluczowe jest dopasowanie cięcia do rysów twarzy.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Beżowa spódnica: Sekrety stylowych stylizacji bez błędów!
 2. Granatowa marynarka i szare spodnie: Klasyczne połączenie
 3. Buty na słupku na wesele: Elegancja , klasa i wygoda w jednym
 4. Butelkowa zielen stylizacje: Inspiracje na każdą okazję
 5. Elegancki top na wesele: Inspiracje na wyjątkowy look
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Alicja Kalksztejn
Alicja Kalksztejn

Jestem założycielką portalu modowego, gdzie pasja do estetyki spotyka się z profesjonalizmem. Z wykształcenia projektant mody, z doświadczeniem w pracy dla międzynarodowych domów mody, dzielę się unikalnym spojrzeniem na trendy, stylizacje i historię mody. Moje podejście łączy szacunek do tradycji z nowoczesnym designem, inspirując czytelników do eksploracji własnego stylu. Wierzę, że moda jest formą ekspresji i narzędziem zmiany, dlatego promuję zrównoważone i etyczne podejście do branży. Moim celem jest nie tylko prezentowanie aktualnych trendów, ale również edukowanie o wpływie mody na środowisko i społeczeństwo. Na moim portalu znajdziesz porady, jak tworzyć stylizacje zgodne z własnymi wartościami, recenzje kolekcji i przewodniki po świecie mody, wszystko podane z osobistym akcentem i profesjonalnym okiem.

 
Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły